O nás

Sme občianskym združením rodičov detí po onkologickej liečbe, ktorého cieľ je obsiahnutý v samotnom názve združenia " Športom k radosti". Rôznymi pohybovými aktivitami chceme motivovať deti k pozitívnym emóciám. Aby pri spoločných športových aktivitách nachádzali potrebnú životnú energiu, radosť a tak ukázali pozitívny príklad aj tým deťom, ktoré momentálne bojujú ten najväčší boj na oddeleniach detskej onkológie na Slovensku. 

K založeniu združenia nás inšpirovala účasť detí  na  6. Medzinárodnej Onko Olympiáde vo Varšave, kde náš slovenský tím bol zložený z ôsmich detí, ktoré celkovo získali 22 medailí a boli sme najúspešnejším zahraničným tímom. Ale najdôležitejšie bolo to, že deti získali nesmierne množstvo zážitkov, víťazstiev, nových kamarátov a neopísateľne veľa šťastných chvíľ.  Jedna naša 14 ročná účastníčka to vyjadrila takto : "Bolo nám tam tak dobre, že sa nám odtiaľ ani nechcelo ísť domov."

A preto naším cieľom bude spoločné trávenie času športovými aktivitami, ktoré budú prinášať deťom, ich rodinám radosť a zároveň motivovať deti k športu. 

Ako aktívni dobrovoľníci  a členovia orgánov v iných neziskovkách sme pomáhali už od roku 2005  deťom s onkologickým ochorením. Onko olympiáda vo Varšave v roku 2016 nám ukázala sme, akým sa chceme uberať a nakoniec sme sa rozhodli založiť vlastné združenie zamerané na športové aktivity pre deti s onkologickým, nádorovým či hematologickým ohcorením.

Linky na články ešte z roku 2011 :

 korzar.sme.sk/c/6106049/lukas-statocne-bojuje-so-zakernou-chorobou.html

www.ntssr.sk/162/tlacova-sprava-presovcania-sa-pripojili-ku-kvapke-krvi-pre-detsku-onkologiu

 

 

Ciele združenia

 

Pravidelné športové aktivity pre deti s onkologickým ochorením a pre ich rodiny

 

Organizácia slovenskej výpravy na medzinárodnú Onko olympiádu vo Varšave 

 

Účasť na profesionálnych domácich a medzinárodných športových podujatiach

 

Získavať profesionálnych športových mentorov pre deti  s nádorovým ochorením

 

Vytvárať spoluprácu s neziskovými organizáciami na spoločné aktivity

 

Vytvorenie komunity detí a ich rodín zameranú aj na zdravotnú, sociálnu a psychologickú pomoc

         

Viacdňové sústredenia detí a pobyty rodín s podporou pohybových aktivít  a zdravého životného štýlu

 

      Medzinárodná spolupráca s neziskovými organizáciami na vytvorenie spoločných projektov pre skupinu deti s nádorovým ochorením

 

Výročné správy

K stiahnutiu

© 2019 | Športom k radosti