Stretnutie detí s prezidentom SOV

201809092029170.sov-spolocna-vyrez

 

V sobotu predpoludním sa stretli niektorí účastníci VII. medzinárodnej Onko olympiády s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom v Bratislave.

Toto stretnutie sa konalo na pozvanie samotného prezidenta SOV, ktorý sa veľmi rád stretol s týmito deťmi, zablahoželal im k ich dosiahnutým úspechom a vyzdvihol ich bojovnosť.  Deti poďakovali pánovi prezidentovi SOV za jeho pozvanie a darovali mu rovnaký dres v akom športovali v Poľsku. Ten si ho bez váhania obliekol, následne sa konalo veľké fotografovanie a rozprávanie o tom, kto v čom získal medailu, že bola vysoká úroveň v niektorých kategóriách ( hlavne starších) , nakoniec deťom odovzdal darčeky zo symbolmi SOV.

Pozdraviť deti prišla aj Iveta Malachovská, ktorá sa takisto veľmi zaujímala o ich pocity a zážitky z tejto významnej udalosti a zároveň sa pýtala na naše ďalšie zámery a plány do budúcnosti.

Odpovede detí a rodičov zhrnula na záver za naše združenie Športom k radosti predsedkyňa Monika Brillová jednoduchými slovami "Onko olympiáda je akýmsi vrcholom v tomto roku, avšak naďalej chceme pokračovať v pravidelnom športovaní, rozvíjať detí v akomkoľvek športe. Najbližšie plánujeme golfovú akadémiu v Tatrách a chceme sa  zúčastňovať na podobných aktivitách aj v iných krajinách."

V Poľsku vzniká medzinárodná iniciatíva, do ktorej sme sa zapojili a to vytvorenie partnerstiev medzi združeniami podobného zamerania z rôznych krajín. Ich vzájomná spolupráca by mala vyústiť do spoločných športových aktivít v jednotlivých krajinách. Preto aj našim dlhodobým cieľom je zorganizovať medzinárodné športové podujatie na Slovensku. Túto myšlienku podporil aj samotný prezident SOV pán Anton Siekel a zaželal nám veľa úspechov v ďalšej činnosti.

Myslíme si, že sme prvým združením na Slovensku, ktoré sa zameriava na športové a pohybové aktivity pre  deti s onkologickým, nádorovým, č hematologickým ochorením. 

                Šport je nádej pre našich olympionikov, ale hlavne pre deti, ktoré teraz bojujú na oddeleniach detskej onkológie.

                                              Teraz musia bojovať tam, potom môžu bojovať s nami na športoviskách.

 

                                                 

                             Za opäť krásne fotografie ďakujeme našej Veronike Mihálikovej - jej profil : www.facebook.com/veronikamihalikovaphotography/

                                                 

© 2024 | Športom k radosti