Športový deň s Májovkou, 26.máj 2018

201805282159290.csc-0923

 Hádam ani nie je vhodnejšie miesto na májové športové dni ako práve Májovka. Základná škola, ktorá má výborné podmienky na športovanie či už vo vonkajšom alebo vnútornom areáli. Podujatie prepojilo deti po liečbe so žiakmi školy, ktoré pomáhali deťom pri jednotlivých disciplínach, tie menšie sa aj súťažne zapojili. Po odbornej stránke športový deň zastrešili učiteľky školy Zuzka Lašáková a Denisa Kručayová, ktoré obetavo a trpezlivo vysvetľovali a ukazovali deťom ako to je správne. Deti, ale aj rodičia sa zapojili s plným nasadením do plávania, bedmintonu, atletiky, stolného tenisu, futbalu, ale aj lukostreľby pod vedením Jana Hvizdoša z Lukostreľnice.

Tie menšie mali okrem športovania aj dopravnú výchovu na kolobežkách vďaka p. Andrejovi Budajovi  z Autoškoly ,  netradičné súťaže, ktoré pre deti pripravilo OZ Aktivi3. Deti sa mohli do sýtosti vyblázniť na trampolínkach, vytvárať mega bubliny, chodiť po senzorickom lane, skákať vo vreci, detská lukostreľba aj do plechoviek. Najmenších potešilo maľovanie na tvar aj balónové zvieratká. Veľmi veselé a zábavné prekvapenie bol príchod  Červených nosov Clowndoctors  -  Citróna, Ihličky a Motora, ktorí spestrili deťom atletickú súťaž  a vytvorili fantastickú náladu. Veľmi si ceníme, že boli ochotní prísť na naše podujatie a potešiť deti aj mimo onkológie.

Guláš  a kapustnicu v kotlíkoch varili od skorého rána naši oteckovia, jeden z nich inak profesionálny kuchár a predseda Košického klubu SZKC Marián Miščík a poobede došlo ďalšie prekvapenie pre deti najlepšia Croatia zmrzlina, pri ktorej sa dobrovoľným príspevkom vyzbieralo 59 EUR, začo ďakujeme rodinke Vaiti. Od rána až do neskorého poobedia sa smiech deti miešal s vravou dospelých, ktorí sa dlho nevideli. Výkriky povzbudzovania bolo počuť z telocvične, bazéna či atletickej dráhy. Súťažil každý, kto mal chuť, výdrž i športového ducha. Odmenou športovcom bola medaila, z rúk usporiadateľov, diplom a úsmevy, ktoré svojim fotografickým očkom zachytila  Veronika Miháliková. Vďaka nej je aj z fotiek cítiť úžasnú atmosféru, ktorá panovala počas celého dňa.

Táto skvelá akcia sa konala aj vďaka Karpatskej nadácii  a finančnej podpore z grantového programu spoločnosti Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o.  „Tu žijeme a pomáhame. Veľmi sa tešíme, že sme mohli privítať na podujatí  p. Danielu Petríkovú - riaditeľku spoločnosti, ktorej sme sa osobne poďakovali za podporu projektu. Neskôr sme privítali aj p. Tomáša Töröka – programového manažéra z Karpatskej nadácie. Z celého srdca ďakujeme riaditeľke školy Dane Štuckovej, zamestnancom školy, žiakom, učiteľom, dobrovoľníkom, fotografke Veronike, zdravotníčke Ľubke, OZ Aktivi3, Zdenke Homolovej, rodinke Lašákovej, Janette Langovej, Redpixel s.r.o., Júlii Alexikovej, Jezuitom z Prešova, Tauris Cassovia s.r.o., Metro Košice, Košickému klubu SZKC,   Besop s.r.o., Martinke Eliášovej a jej priateľkám, kolegom z práce a všetkým ostatným, ktorí nám akokoľvek pomohli zabezpečiť nádherné podujatie.

Fotogaléria z podujatia : www.sportomkradosti.sk/album/sportovy-den-s-majovkou-28-maja-2018/

© 2023 | Športom k radosti