Onco Games 2019 odštartovali!

201905080647170.csc-0311

Onco Games 2019 už odštartovali 7. mája 2019 o 14 hod. v úžasnom športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne. Spolu s NADÁCIOU X-BIONIC® SPHERE sme privítali 37 účastníkov, ich rodičov a súrodencov z celého Slovenska. Napriek výkyvom počasia v prechádzajúcich dňoch sa na nás usmievalo slniečko. Prvé športové hry pre deti s onkologickým ochorením prišiel osobne otvoriť prezident SOŠV Anton Siekel, ktorý prevzal záštitu nad Onco Games 2019. Spolu s ním podujatie otvorili predseda združenia Športom k radosti Monika Brillová, správkyňa nadácie Oľga Pažitná, členovia správnej rady NADÁCIE X- BIONIC® SPHERE  Juraj Bača a Pavel Blaho. Vypustením 37 balónov sme symbolicky otvorili tri dni športu a zábavy. 

Pán prezident A.Siekel sa veľmi rád zapojil aj do futbalového zápasu, pomáhal mu člen správnej rady Pavel Blaho, zástupca nadácie, pridali sa rodičia a deti z výberu účastníkov v Onco Games 2019. Zápas plný boja, emócií a radosti skončil nerozhodne 3:3 a rozhodli až penalty v prospech tímu detí vo veku od 13-18 rokov.  Hneď vedľa prebiehal futbalový zápas mladšej kategórie. Pán prezident s úsmevom zablahoželám šikovným chlapcom. Potom sa prezident postavil do bránky a mladšia kategória deti sa mu snažili dať gól.  Medzitým prebiehala atletika, neskôr petanque a rôzne netradičné športové disciplíny, aby sme zapojili všetky deti. Je veľmi dôležité dodať, že ide o deti z rôznych kútov Slovenska, rôzneho veku a rôznych zdravotných ťažkostí. Na podujatí nejde o víťazstvá, pretože väčšina detí svoj životný boj už vyhralo. Privítali sme aj dieťa v liečbe, jeho rodičov,  ktorým tento deň priniesol množstvo motivácie v ďalšej liečbe. Každý účastník získal medailu Onco Games, ktorú odovzdal sám prezident SOŠV A.Siekel. Pre všetkých účastníkov, rodičov, organizátorov je to veľká česť a vážime si, že pán prezident prišiel medzi nás, ale hlavne jeho aktívne zapojenie sa do futbalu zanechá v deťoch krásne spomienky. Komplex x-bionic® sphere poskytuje možnosti na zábavu a relax. Po športovaní si vychutnali relaxačné bazény a tobogány, večer oddychovali v kine Tuli Cinema jedinečné kino na tuli vakoch. 

Už sa tešíme na druhý deň, kedy nás čaká PomléRun 7 a rodinné bežecké štafety, poobede lukostreľba, stolný tenis a súťažné plávanie, šach.  Večer to ukončíme bowlingom. 

Chceme sa poďakovať všetkým bez ktorých by sme to nemohli zrealizovať: NADÁCII X-BIONIC® SPHERE, CZ Slovakia, a.s., Nový Čas, Trnavský samosprávny kraj, mesto Poprad, mesto Sečovce,  M&T Insieme, A4ka, Cofin a TA SR.

Veľká vďaka patrí fotografke Veronike Mihálikovej, záchranarke Ľubke,  dobrovoľníkom Zuzke, Dávidovi, Gabike,  a všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli a pomáhajú.

Fotogaléria : www.sportomkradosti.sk/album/onco-games-2019-7-9maj-2019/ 

Fotogaléria aj na FB : www.facebook.com/pg/sportomkradosti/photos/

 

                                                                           

                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

© 2023 | Športom k radosti