logo

ONCO GAMES 2019

1. apríl 2019


Občianske združenie z Prešova Športom k radosti a  NADÁCIA X BIONIC® SPHERE  zo Šamorína organizujú po prvýkrát nové športové hry Onco Games 2019, určené pre deti po s nádorovým a onkologickým ochorením. Už v júli 2019 sa väčšina účastníkov Onco Games zúčastní na   medzinárodných podujatia  a to X. The World Children's Winners Games na štadióne CSKA v Moskve a prvé medzinárodné majstrovstvá vo futbale ONKO LIGA 2019 vo Varšave.  Onco  Games 2019 sú zároveň akousi reprezentačnou prípravou detí na medzinárodné podujatia. Na hrách nebudú len súťažiť, ale aj trénovať pod dohľadom skúsených športovcov a odborníkov. Pretože pochádzajú z rôznych kútov Slovenska a ich príprava je o to ťažšia.

Tri dni športu, bojovnosti a radosti budú v dňoch 7-9.mája 2019 v nádhernom prostredí multifunkčného športového rezortu x-bionic® sphere v Šamoríne. Pre deti  z celého Slovenska budú pripravené profesionálne športoviská, kde si medzi sebou dosýta zašportujú, zrelaxujú a spoznajú nových priateľov. Budú súťažiť v atletike, futbale, plávaní, stolnom tenise a bowlingu.  

Prečo zapájať deti s onkologickým ochorením do športu?  Počas onkologickej liečby sú deti izolované od vonkajšieho prostredia, nechodia do školy, nemôžu byť na slnku,  sú výrazne oslabené. Toto obdobie  trvá minimálne rok, dva a niekedy aj dlhšie. To zasiahne do ich vývoja a veľmi ťažko sa vracajú späť k rovesníkom. Športové hry im dodávajú motiváciu k prekonaniu seba samých, radosť z nových športových zážitkov a objavujú v sebe bojovnosť ktorá im pomáha víťaziť nad chorobou.  A to je poslaním Onco Games 2019. „Toto sú okamihy, ktoré nás nesmierne posilňujú a posúvajú vpred“, povedala správkyňa nadácie Oľga Pažitná.

Záštitu nad podujatím Onco Games 2019 prevzal Slovenský olympijsky a športový výbor.  „Pán prezident SOŠV Anton Siekel pozval účastníkov Onko Olympiády 2018 v Bratislave a osobne im zablahoželal k ich úspechom a  ponúkol podporu pre ďalšie aktivity. Tak sme začali uvažovať o novom športovom podujatí pre deti z celého Slovenska. Ako sa sám prezident vyjadril po stretnutí, že tieto deti sú pre neho obrovskou motiváciou v živote. Ich príbehy popretkávané ťažkým zápasom o život a veľkých športových úspechov sú pre nás všetkých dôkazom silnej vôle a bojovnosti.“ povedala predsedníčka občianskeho združenia Športom k radosti z Prešova Monika Brillová.  

Počas hier sa súbežne v stredu  8. mája 2019 sa v x-bionic® sphere uskutoční obľúbené podujatie pre širokú verejnosť 7. ročník  bežeckých pretekov PomléRun, do ktorého zapoja aj účastníci Onco Games 2019. Keďže s deťmi sa zúčastňuje aj rodič, vytvoríme pre účasť v PomléRun-e rodinné štafety ( 150m300m+300m) a  tak to zvládne každý účastník. Hlavný partner podujatia, spoločnosť CZ Slovakia, a.s. sa rozhodla venovať výťažok zo štartovného  nášmu občianskemu združeniu už na podporu Onco Games 2019.  Toto gesto vyjadruje hlbokú spoločenskú zodpovednosť. 

NADÁCIA X BIONIC® SPHEREwww.x-bionicsphere.com/o-nas/nadacia/

POMLĚRUN www.pomlerun.sk/

 

 

© 2019 | Športom k radosti | Mapa stránok | Valid HTML 5! Valid CSS 3! toplist