NOC POD HVIEZDAMI A PLÁVAJ AKO DELFÍN

201808151719340.csc-0385

 iatok podvečer sa začala 2. Akcia ,,Noc pod hviezdami". Všetky rodinky sa stretli v Litmanovej. Postupne sme sa rozdelili - starší si zahrali futbal na multifunkčnom ihrisku, tí najmenší si zasúťažili v rôznych disciplínach a zahrali chytačky a rodičia si posedeli v altánku pri dobrej debate. Počasie nám veľmi neprialo a museli sme sa schovať do jedálne, kde sme si pochutili na dobrotách z kotlíka. Všetkých malých súťažiacich sme ocenili medailami a sladkosťami. Po večeri decká chytili do ruky fixky a farbičky a tvorili. Predtým, než malí išli spať, sme im vytvorili klobúky z balónov. Zatiaľ čo sa menší zabávali, starší si zahrali karty a šach alebo hrali stolný tenis.

 

V sobotu sme sa zobudili do daždivého rána, a tak sme sa po uvážení rozhodli, že sa na horu Zvir vyvezieme na autách. Tam sme sa zúčastnili svätej omše. Stihli sme sa prejsť aj ku prameňu a nakuknúť do lesa. Po návrate na ubytovňu nám pani kuchárky navarili chutný obed. Poobede sme sa vybrali na obhliadku na Ľubovniansky hrad, kde sme sa najviac tešili na vystúpenie sokoliarov, avšak počasie nám neprialo znovu a namiesto vystúpenia sme sa s nimi aspoň pofotili a pohladili ich. Na záver dňa sme sa pozreli do Nestville parku, kde sme si najprv vyrobili vlastné čokoládové lízanky v čokolatérii. Deti dostali balíčky od FRUXI Fresh, z ktorých sa veľmi potešili. Rodičia si zatiaľ oddýchli pri káve alebo dobrom zákusku. No najväčšia radosť bola, keď nám pani kuchárka vytlačila na prst kúsok čokolády. Následne sme sa vybrali na prehliadku expozície. Decká si skúsili zazvoniť na zvonicu, vyrazili si mince (s pomocou starších) a videli tunajšie zvieratká. Zastavili sme sa ešte v degustačnej miestnosti, kde sme videli srdce expozície - jeden z najväčších drevených vyrezávaných obrazov v Európe. Nasledoval vlastný program. Zatiaľ čo sa deti šantili na ihrisku nám ockovia pripravili lahodné grilované klobásky a špekáčiky od AGRO Hniezdne. Pitný režim nám zabezpečil FRUXI Fresh. Pod strechou sa deti vyšantili pri tanečných aktivitách so Zdenkou. Všetci sme sa nasýtili a postupne pobalili naspäť do Litmanovej.

 

V nedeľu sa uskutočnila 3. aktivita ,,Plávaj ako delfín" v Aquacity Poprad. Všetci sme sa vymáčali v bazénoch v príjemnom počasí, užili sme si podtatranský wellness a program s animátormi a zahrali sme si plážový volejbal.

 

Aj napriek premenlivému počasiu sme si tento víkend naplno užili. Utužili sme naše vzťahy a spoznali nových ľudí. Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí naše aktivity podporili - Karpatskej nadácii a finančnej podpore z grantového programu spoločnosti Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o.  „Tu žijeme a pomáhame“, ďalej FRUXI Fresh (pitný režim - ovocné šťavy), AGRO Hniezdne (špekáčiky a klobásy), Nestville Chocolate (tvorba vlastných čokoládových lízaniek)....

 

Fotogaléria : www.sportomkradosti.sk/album/noc-pod-hviezdami-a-plavaj-ako-delfin/

© 2023 | Športom k radosti