Na jubilejné hry do Moskvy pocestuje až 20 detí

201905122344460.csc-0635

Podari Zhizn - nezisková organizácia - hlavný usporiadateľ a organizátor pozval na jubilejný 10-tý ročník World Children's Winners Games 2019 až dvadsať detí zo Slovenska, so sprievodným rodičom a organizačným  tímom. My sme tento počet naplnili a 3. júla 2019 pocestujeme hrdo reprezentovať Slovensko.

Športové medzinárodné podujatie je určené pre deti po onkologickej liečbe, na ktorých sa môže dieťa zúčastniť max. dvakrát vo veku od 7-16 rokov. Naše združenie získalo pozvanie a vysiela prvýkrát slovenských reprezentatov na tieto hry.  Moskva je veľmi zaujímavá a nedostupná pre množstvo ľudí a tak túto výpravu môžeme vyslať aj vďaka ministerke vnútra Denise Sakovej, ktorá nám opäť schválila prepravu Leteckým útvarom MV SR - vládnym špeciálom.  Bez tejto pomoci by sme nemali odvahu vyslať až 20 detí a 20 rodičov na špeciálne hry pre deti. 

Onco Games 2019 boli aj reprezentačnou prípravou pre deti. V Moskve budú súťažiť v behu, plávaní, šachu, streľbe, stolnom tenise a mini futbale. Deti si zvolili disciplíny, v ktorých si zmerajú sily s deťmi z Ruska a iných krajín. nebude to jednoduché v Rusku sa organizujú regionálne hry, teda do Moskvy idú len tí najlepší. Veríme však, že aj Slovensku sa podarí získať medaila.  Aj keď nám nejde o víťazstvá v športe, lebo my všetci sme už vyhrali. 

Registruj sa u nás a budeš včas informovaný o našich športových podujatiach. Chceme vytvoriť združenie detských športovcov.

Registruj sa TU : forms.gle/asJVeHkrQ31cLQbX9

 

Účastníkov podporujú ich samosprávy :  Mesto Poprad, Mesto Sečovce, Obec Jakubany, Obec Kamenica, Obec Dubovica, Obec Valaliky

Sponzori : NADÁCIA X-BIONIC® SPHERE, Nadácia Carmeuse

Médialna podpora : Tlačová agentúra SR

 

© 2024 | Športom k radosti